+90 264 291 45 00

TR     EN


IMKB Sakarya Tek. ve End. Meslek Lisesi’ne Ziyaret

IMKB Sakarya Tek. ve End. Meslek Lisesi’ne Ziyaret

Türkiye’ de ilk kalıpçılık meslek yüksekokulunun açılmasına öncülük eden Federal Elektrik, IMKB Sakarya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek, ihtiyaç duydukları eğitim materyallerini öğrenciler ile buluşturdu.

Sosyal sorumluluk anlamında eğitime her alanda destek veren Federal Elektrik A.Ş. 1990’lı yıllarda Türkiye’de ilk defa Sakarya Meslek Yüksekokulunda kalıpçılık bölümünün açılmasına öncülük etmiştir. Bu tarihten itibaren kalıpçılık meslek yüksek okullarını ve çeşitli meslek liselerini ziyaret ederek özellikle öğrencilerin pratik yapma anlamında ihtiyaç duydukları eğitim materyallerini sağlama konusunda özveriyle hareket etmiştir.

Bu doğrultuda Federal Elektrik yetkilileri tarafından 24.10.2017 tarihinde IMKB Sakarya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin kalıpçılık bölümüne ziyaret gerçekleştirilmiştir. Okul gezisinin yanı sıra öğrencilerle bir araya gelinerek, kalıpçılık mesleğinin önemi ve incelikleri, imalat süreci, sanayiye katkısı gibi birçok konu hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

Soru cevap şeklinde geçen sohbetin sonunda, okulun ihtiyaç duyduğu 1 adet Plastik Enjeksiyon kalıbı ile 1 adet prograsif kalıbı öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlaması amacıyla kullanımlarına sunulmuştur.

Federal Elektrik temsilcileri, eğitim kalitesini arttırmak için bu tür projelerde yer aldıklarını, gençlerin zenginleştirilmiş bir atölye ortamında iş hayatına donanımlı ve tecrübe sahibi olarak atılmalarının hem kendilerine hem de topluma yarar sağlayacağını, bu nedenle de bu tarz sosyal projelerin altına imza atmaya devam edeceklerini dile getirdiler.

3.334 kez görüntülendi