+90 264 291 45 00

TR     EN


FEDERAL ELEKTRİK’ten ÇEVREYE YATIRIM

FEDERAL ELEKTRİK’ten ÇEVREYE YATIRIM

Çevreye duyarlılığını ISO 14001:2015 Çevre Yönetim sistemi sertifikasını sektöründe ilk alan firmalardan biri olarak belgelendiren FEDERAL, arıtma tesisinin kapasitesini arttırdı.

Yapılan ilave yatırım konusunda görüştüğümüz Genel Müdür Yardımcısı Mesut Nurdoğan; “Firma olarak çevre kirliliği konusunda son derece hassasızve sorumluluklarımızın başında çevreye duyarlı üretim yapmak geliyor. Hedeflerimizin üzerinde gerçekleştirdiğimiz satışlar, üretim kapasitemizi artırmamıza vesile oldu. Ürün gamı geniş bir firmayız, yaklaşık 4000 e yakın ürün çeşidimiz ve 35,000 civarında farklı parça üretimi ve kullanımımız var. Birçoğunda da gümüş, kalay, nikel, çinko ve bakır malzemeler kaplanıyor ve dolayısıyla kaplama hattımızın kapasitesi sürekli artıyor. Bu artış, arıtma tesisimizde revizyon ihtiyacını ortaya çıkardı. Çevreyi göz ardı eden üretim yapmak istemediğimiz için, ilk iş olarak 110.000 dolarlık ilave yatırımla arıtma tesisimizi tamamladık. Tüm firmalar, birlikte bu bilinçte olursa, gelecek nesillere miras olarak temiz sağlıklı bir çevre bırakmış ve bunun haklı gururunu yaşamış oluruz diyerek sözlerine devam etti.

fk4e%100 yerli bir firma olmanın vermiş olduğu güçle yatırımlara her zaman için önemli bir bütçe ayırmayı kendimize birinci öncelik olarak belirledik. Türkiye’ ye 90’ lı yılların başında ilk Tel Erezyon makinesini getiren şirketlerden biriyiz. 2017 yılında da son teknoloji CNC makine yatırımlarımızı tamamladık. Bu yıl yatırımlar için minimum 1.000.000,00$’lık bir bütçe ayırdık. Bu yatırımın kapsamında ana hatları ile eksantrik presler, enjeksiyon presler, özel prosesler için geliştirilmiş otomatik makineler, yeni kaplama tesisi yer almaktadır. Türkiye’ de olmayan makine ve teknolojileri getirmeye devam edeceğiz.

Federal’in kurulduğu günden bugüne kadar ilk hedefi her zaman kalite olmuştur. Bu hedefine ulaşmak için bünyesinde gerekli Ar-Ge birimlerini oluşturmuş ve TÜBİTAK Teydeb Ar-Ge desteği kapsamında birçok proje gerçekleştirmiştir. Tübitak’ ta toplamda 26 projemiz onaylandı, son olarak 4 ayrı Tübitak projesi kapsamında “Başarı Belgesi” aldık. Aynı zamanda Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ürünlerimiz, teknolojik ürün kabul edilerek “Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi” almaya hak kazandık.
Yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmalarının ayrı bir yapıda kurumsal olarak sürekliliğini arttırmak için Ar-Ge birimlerimizi tek bir çatı altında topladık ve “Ar-Ge Merkezi” olmak için gerekli başvuruları yaptık. Tüm hazırlıklarımız tamamlandı, bu proje ile de sektörümüzde yine ilklerden olacağız.

Sektöründe TÜRKİYE markası olmayı hedefleyen firmamız bu hedefe ulaşmak için ürün gamına her yıl yeniFM6E_4 ürünler eklemiş ve bugün itibari ile; yaklaşık 4000 çeşit ürün üreten, yurtiçindeki tüm Enerji Dağıtım Şirketlerinde, yurtdışında ise 30’dan fazla elektrik idaresinde marka onaylı ile tercih edilen bir marka olmuştur. Biz enerjimizi TÜRKİYE’ ye olan inancımızdan almaktayız. Bu vesile ile emeği geçen çalışanlarımıza teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Federal Elektrik’ i bu başarılarından ve sorumluluklarından dolayı kutluyor, birçok firmaya örnek olmasını temenni ediyoruz.

1.577 kez görüntülendi