+90 264 291 45 00

TR     EN


FEDERAL ELEKTRİK SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DEVAM EDİYOR

FEDERAL ELEKTRİK SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DEVAM EDİYOR

Sosyal sorumluluk projeleri ve özellikle eğitime verdiği katkılar ile dikkat çeken Federal Elektrik, Türkiye’ deki Meslek Okullarındaki öğrencilerin daha çok pratik eğitim alabilmeleri için Sakarya tesislerinde üretilen 45 ten fazla ülkeye ihraç edilen ürünleri için bağış kampanyası başlattı.

Özellikle 2023 vizyonu kapsamında; Dünya’ nın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasında olmayı hedeflerken, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ön plana çıkmaktadır. İş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün eğitimi ve yetiştirilmesinde mesleki ve teknik eğitim çok büyük bir öneme sahiptir. Bu amaca ulaşmak için de Federal Elektrik, Türkiye’ de bulunan yaklaşık 150 meslek okullarına, ürün gruplarında yer alan ürünlerden paketler oluşturarak bağışta bulundu. Firmanın tecrübeli mühendisleri de teknik eğitimler vererek öğrencilere saha tecrübelerini aktardılar. Eğitim ve materyallerin aynı anda olması sebebiyle öğrenciler pratikte birçok bilgiye kısa sürede ulaşma imkanı elde etmiş oldu.

Federal Elektrik’ te Avrupa’nın ve Dünya’ nın belirlemiş olduğu IEC ve EN standartlarının belirlediği kalitenin üzerinde ürünler üretilmektedir, 1994 yılında, Türkiye’ de ISO 9000 belgesini alan ilk 70 kuruluş içinde yer almış ve I. Uluslararası Teknoloji-Kalite ve Üretim Sistemleri kongresinde, üretimde TS-EN 9000 kalite güvence sistemini en iyi uygulayan firmalardan biri olarak “Kalite Ödülü” ‘ne layık görülmüştür. “Kalite tesadüf değildir” sözünün ne kadar doğru olduğunu, firmanın uygulamaları ile bir kez daha anlamış ve görmüş oluyoruz. Kurulduğu yıldan bu güne kadar eğitime, inovasyona verdiği önem ve yatırımlar sayesinde Alçak gerilim otomasyon ve şalt malzemeleri üretiminde geniş bir pazara ve geniş bir bayi ağına sahip. Ürün gamında bulunan 3250 çeşit ürününü, bayileri aracılığı ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarının yanı sıra, yurtiçinde 21 farklı bölgeye ayrılan Elektrik Dağıtım Şirketlerinin tamamına, yurtdışında ise 30 dan fazla elektrik idaresine göndermektedir.

Federal Elektrik geçtiğimiz aylarda da kalıpçılık okullarını ziyaret etti. Makine ve ekipman üretiminde tasarım ve kalıpçılığın iş içindeki ağırlığı %60 civarında. Bu nedenle bu okulların değeri oldukça yüksek. Federal Elektrik’ te bunun bilinci ile okulların ihtiyaç duyabileceği, plastik enjeksiyon ve prograsif kalıpları okullara hediye ederek, mesleğin önemi ve incelikleri, imalat süreci, sanayiye katkısı gibi birçok konuları öğrenciler ile bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulundular.

Eğitime verdikleri destek nedeni ile birçok kurumdan teşekkür plaketi alan firma, sosyal sorumluluk projelerinde sürekli karşımıza çıkacak gibi duruyor. Bu özverili ve gelecek nesillere yaptıkları yatırım nedeniyle firmayı tebrik ediyor, tüm kurumların bu tür yaklaşımlar sergilemesini temenni ediyoruz.

2.176 kez görüntülendi