+90 264 291 45 00

TR     EN


FEDERAL ELEKTRİK İSTİHDAM, EKONOMİ VE İHRACATIN DESTEKÇİSİ

FEDERAL ELEKTRİK İSTİHDAM, EKONOMİ VE İHRACATIN DESTEKÇİSİ

FEDERAL ELEKTRİK İSTİHDAM, EKONOMİ VE İHRACATIN DESTEKÇİSİ

İşkur İl Müdürü – Tekin KAYA, İşkur Şube Müdürü – Necmettin YILDIZ, İşkur Şube Müdürü – Hüseyin KESKİN, SGK İl Müdürü – Erhan ÇAVUŞ, SATSO Başkanı – A. Akgün Altuğ ve Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi NAYİR Federal Elektrik’i ziyaret etti.

Sakarya’da en çok işbaşı eğitim programı düzenleyen, yeni mezun istihdamı yaratan ve yarattığı istihdam sayesinde ihracat yapan firma olan Federal Elektrik’e İşkur tarafından hazırlanan plaketi Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi NAYİR, Federal Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa NURDOĞAN’a verdi.

DÜZENLİ İSTİHDAM SAĞLIYORUZ

1990 yılında kurulan Federal Grup, alçak gerilim otomasyon ve şalt malzeme, doğalgaz sayacı, mermer ve imalat sanayi sektörlerinde hizmet vermektedir. Şirketimiz kurulduğu günden beri, sürekli iyileştirme ve geliştirmeye odaklanarak kalite odaklı üretim yapmayı sürdürmektedir.

 1990’lı yılların başından bugüne kadın istihdamına önem verilerek sadece idari kısımlarda değil üretim alanında da kadın çalışanlara kariyer yapma olanakları sağlamaktayız. Bu kapsamda şirketimizde yaklaşık olarak %60 civarında kadın çalışanımız mevcuttur. 2017 yılından itibaren her sene düzenli olarak şubat ve temmuz aylarında İşkur ile işbirliği kapsamında düzenlemiş olduğumuz işbaşı eğitim programları ile yeni mezun adayların istihdam ederek iş hayatına kazandırmaktayız.

 

İşbaşı eğitim programları vasıtasıyla yeni mezun gençlere gruplar halinde takımlar kurarak, her takımın başına konusunda uzman yön gösterici eğitmenler vererek 6 aylık bir süre zarfı boyunca oluşturulan takımlara, uygulamaya yönelik projeler verilmektedir. Bir taraftan proje sunumları için takım halinde araştırma yaparken, diğer taraftan bireysel olarak da kendilerini geliştirmeleri için firmamızın çeşitli departmanlarında görev verilmektedir. Hem bireysel hem de takım olarak başarılarını aylık performans değerlendirmeler ile ölçümlenmektedir. Değerlendirmeler sonucunda başarı gösterenlerin yarısından fazlasını Federal Elektrik bünyesinde istihdam etmiş bulunmaktayız. İlaveten üretim için devam eden işbaşı eğitim programlarımızda mevcut olup 2020 yılı ocak ayında yeni programlar açılması planlanmaktadır. Tüm bu çalışmalar neticesinde 2019 yılının ikinci yarısında personel sayı oranımız ilk yarısına oranla yaklaşık %30 artmıştır.

SÜRDÜRÜLEBİLİR İHRACAT İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

50 den fazla ülkeye ihracat yapan firmamız, yurt içinde tüm elektrik dağıtım kurumlarında, yurt dışında ise 35 den fazla elektrik idaresinde marka onayına sahiptir. Federal markası 2008 yılında Dünya’ da “Tanınmış Marka” olarak tescil edilmiştir. “Tanınmış Marka” olmanın verdiği hassasiyetle; geçmiş deneyimlerimizi ve aldığımız başarılı projelerin oluşturduğu kültürümüzü küresel pazarın için de tanıtmaya gayret gösteriyoruz. İhracatımızı geliştirmek ve ülkemiz için yerli üretimin kalitesini dünyaya kanıtlamak amacıyla katıldığımız tüm fuarlarda, sektör firmalarının yanı sıra devlet kurumları ile birçok görüşmeler yaparak iş fırsatlarımızı oluşturuyor ve bağlantı ağımızı genişletiyoruz. Hatta 2020 yılına hızlı bir başlangıç yaparak 3 – 4 Mart 2020 tarihlerinde Dubai, 20 – 24 Nisan 2020 tarihlerinde ise Hannover (Almanya) fuarlarına katılım gösteriyoruz. Uluslararası fuarlarda bizleri ziyaret etmek isteyen herkesi ağırlamaktan büyük memnuniyet duyarız. İhracatçılarımızın dinamizmi, doğru rota tespitleri ve stratejik kararları bizi daha iyi noktalara taşıyor, taşımaya da devam edecek.

 

Türkiye ekonomisinin büyümesinin itici gücü olan ihracatı desteklemek için 25.000 m2‘lik alanda yüzde yüz yerli sermaye ile kurulu tesislerimizde 4000 ürün, 35.000 farklı parça üretimini, 400’den fazla çalışanımızla yaparak sürdürmekteyiz. Bugün Federal Elektrik, Sakarya’da kurulu olan bu yapısıyla Dünya’nın önde gelen Alçak Gerilim Şalt Cihazları üreticileri arasında yer almaktadır.

 

İşkurla yapılan işbirliği ve istihdama yapmış olduğumuz katkılar dolayısıyla Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi NAYİR imzası ile almış olduğumuz teşekkür belgesi bunu kanıtlamaktadır. Bugün Federal Elektrik olarak olduğumuz konumda bizlerin her zaman destekçisi olan ve şirketimizi ziyaret eden; İşkur İl Müdürü – Tekin KAYA, İşkur Şube Müdürü – Necmettin YILDIZ, İşkur Şube Müdürü – Hüseyin KESKİN, SGK İl Müdürü – Erhan ÇAVUŞ, SATSO Başkanı – A. Akgün Altuğ ve Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi NAYİR’e teşekkürlerimizi sunarız.

 

2.496 kez görüntülendi